FX Impact M3 fix for those who face POI shift YouTube video

Following is one of my two videos I have made today. My experience is very convincing by making solid barrel out of FX liner and keeping most of the barrel free from any effect of O rings.

This is for those who experience POI shift in Impact.

Here is the video and pics.

Bhaur






20240415_165653.jpg
20240415_165702.jpg
20240415_165706.jpg
 
Last edited:
Следва един от двата ми видеоклипа, които направих днес. Опитът ми е много убедителен, като направих твърда цев от FX обшивка и запазих по-голямата част от цевта свободна от какъвто и да е ефект на О пръстените.

Това е за тези, които изпитват промяна на POI в Impact.

Ето видеото и снимките.

Бхаур






View attachment 455924View attachment 455925View attachment 455926
Добра работа.все пак дай подробно инфо Какво те принуди да направиш тези корекции.
 
Какво точно се случи по време на стрелба, опиши подробности, ще са полезни много за всички нас.:)
Всъщност имам свидетели, че FX барелната система е от такова естество, че точката на удара се променя често.

Това не е само мое наблюдение, но повечето потребители са на това мнение.

Пистолетът стреля точно, но на всеки няколко дни пистолетът трябва да се нулира.

Каквото и да съм направил, е за да поправя този проблем.

Засега имам успех.
 
Добра работа.все пак дай подробно инфо Какво те принуди да направиш тези корекции.
Всъщност имам свидетели, че FX барелната система е от такова естество, че точката на удара се променя често.

Това не е само мое наблюдение, но повечето потребители са на това мнение.

Пистолетът стреля точно, но на всеки няколко дни пистолетът трябва да се нулира.

Каквото и да съм направил, е за да поправя този проблем.

Засега имам успех.
 
Разбирам те, и няма причина да не ти вярвам. Много съм отдаден на хобито, затова и те питам за проблема. В България познавам лично поне 10 души с ФХ пушки ( Уайлдкат,Импакт, Маверик) някой няма такъв проблем с промяна на точката на попадение,и да се налага тя да се коригира. Възможно ли е при теб проблем да възниква от докосването на шрауда и бутилката с въздух,на клипа се виждат все едно са докоснати?
 
И още нещо, в кой калибър стреляш и с какви мощности и на каква дистанция ?
Колко отстояние на попадение в мишената и на каква дистанция за теб е променена точка на удара ?
Аз стрелям със Маверик в 22 калибър с 95 джаула, дистанции 100-300 метра, не бих казал, че има проблеми с точността.
След всеки 300-400 изстреля вадя цевта и я почиствам, след като монтирам обратно, няма проблеми.
Не рабирам как точно се случва това при теб, когато цевта влиза плътно към пушката имаш проблеми с точността, а когато е свободно висяща и се държи само за цевната кутия тогава всичко е наред при теб, обясни ни моля !!!